Pink.gr Γυναίκες Χωρίς Φίλτρο

Πρόκριση «θρίλερ» για την Ίντερ κόντρα στη Μίλαν

Δημοσίευση 27/1/2021 | 08:44

Ο Κρίστιαν Έρικσεν «υπέγραψε» το μεγάλο ντέρμπι των προημιτελικών του Κυπέλλου Ιταλίας και με δικό του γκολ στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων η Ίντερ ήταν η μεγάλη νικήτρια επί της Μίλαν με 2-1, αποτέλεσμα που έστειλε τους «νερατζούρι» στους ημιτελικούς της διοργάνωσης και τους πρωτοπόρους της Serie A… στο σπίτι τους.

Ο Δανός επιθετικός μέσος πέρασε αλλαγή στο 88ο λεπτό και στον επιπλέον χρόνο του αγώνα έμελλε να στείλει την ομάδα του στην τετράδα, όπου είναι πολύ πιθανό να αντιμετωπίσει την Γιουβέντους.

Ο Ιμπραΐμοβιτς έδωσε προβάδισμα στη Μίλαν στο 31΄, αλλά η τυπικά γηπεδούχος Ίντερ, ισοφάρισε στο 77΄ με τον Λουκάκου και στις καθυστερήσεις πήρε την τεράστια νίκη με το γκολ του Έρικσεν.

«Μοιραίος» παίκτης των «ροσονέρι» ήταν ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, ο οποίος αποβλήθηκε στο 58ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα, επιτρέποντας στους αντιπάλους της ομάδας του να εκμεταλλευτούν την αριθμητική τους υπεροχή και να φέρουν… τούμπα τον αγώνα.

Ο Σουηδός πιάστηκε σχεδόν στα… χέρια με τον Βέλγο λέγοντάς του ανάμεσα σε άλλα «πάμε μέσα αν θες», με τα ιταλικά ΜΜΕ να αποκαλύπτουν πως ειπώθηκαν βαριές εκφράσεις. Συγκεκριμένα ο Ιμπραϊμοβιτς είπε προς τον Βέλγο επιθετικό της Ίντερ στα αγγλικά: «πήγαινε να κάνεις τις μαλ… σου με τα βουντού, μικρέ γαϊδαράκο». Ο Λουκάκου έγινε έξαλλος και άρχισε να βρίζει την γυναίκα του Ζλάταν, θεωρώντας πως ο Σουηδός προσέβαλλε την οικογένεια του και λίγο έλειψε να έρθουν στα χέρια.

FOLLOW US @EDAILYGR Ακολουθήστε μας και στο Instagram
[ΠΗΓΗ]

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ούτε και τώρα ο Τσιτσιπάς ‑ Τέταρτη ήττα σε τελικό στη Βαρκελώνη

Προχτές

Ατυπη ρεβάνς για τον χαμένο τελικό στο Masters του Μόντε Κάρλο πήρε ο Κάσπερ Ρουντ από τον Στέφανο Τσιτσιπά

Ύψωσαν σημαία της Χούντας στον Αγροτικό Συνεταιρισμό Λαμίας – Δικογραφία, αντιδράσεις και υποστολή

Προχτές

Το σύμβολο του πραξικοπήματος κατέβηκε και με εντολή εισαγγελέα αναζητούνται οι δράστες

ΗΠΑ: Δύο νεκροί και έξι τραυματίες μετά από πυροβολισμούς σε πάρτι στο Μέμφις

Προχτές

«Υπήρχε ένα πάρτι που γινόταν χωρίς άδεια»

Βίντεο: Του πήραν πίσω το χρυσό ‑ Ακυρώθηκε ο Κινέζος που άφησαν οι Αφρικανοί να κερδίσει στον ημιμαραθώνιο του Πεκίνου

Πριν 3 μέρες

Μετά τον σάλο που προκλήθηκε οι Κινέζοι αποφάσισαν να μην μετρήσουν τη νίκη του Χε Τζίε

Κανσέλο: «Εύχονται θάνατο ακόμα και στην αγέννητη κόρη μου»

Ο Ζοάο Κανσέλο παραδέχτηκε ότι περνάει άσχημες στιγμές εξαιτίας των ανώνυμων απειλών που δέχεται η οικογένειά του μέσω social media

Μπάιντεν: «Κανίβαλοι έφαγαν τον θείο μου στον Β` Παγκόσμιο!»

Πριν 4 μέρες

Ο πρόεδρος των ΗΠΑ συνεχίζει να προβληματίζει με την συμπεριφορά του

Χαμός στη Βραζιλία: Γυναίκα πήγε τον... νεκρό θείο της σε τράπεζα για να υπογράψει για δάνειο €3.000!

Πριν 6 μέρες

«Θείε με ακούς; Πρέπει να υπογράψεις. Δεν μπορώ να υπογράψω για σένα» ακούγεται να λέει η γυναίκα

Τρόμος στην Κοπεγχάγη: Εργάτες σώζονται τελευταία στιγμή από τη φωτιά ‑ Δείτε βίντεο

Πολιτιστική καταστροφή στη Δανία από την πυρκαγιά στο εμβληματικό κτίριο

Βρετανία: Πήραν «κατά λάθος» διαζύγιο ‑ Το τραγικό λάθος των δικηγόρων

Το διαζύγιο για το ζευγάρι στη Βρετανία που μετρούσε 21 χρόνια κοινής ζωής, οριστικοποιήθηκε 21 λεπτά αφού πραγματοποίησαν την αίτηση