Pink.gr Γυναίκες Χωρίς Φίλτρο

«Όpγια» Αντετοκούνμπο στο restart των Μπακς

Δημοσίευση 1/8/2020 | 10:55

Double – double εμφάνιση από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στη νίκη των Μπακς επί των Σέλτικς (119-112) στο ντέρμπι της ανατολής στο ΝΒΑ.

Μπήκε με… φόρα στο restart του ΝΒΑ! Ο Γιάννης Αντετροκούνμπο πραγματοποίησε μία “χορταστική” εμφάνιση και οδήγησε τους Μπακς στη νίκη επί των Σέλτικς (119-112).

Στα 32 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ, ο Αντετοκούνμπο πέτυχε double-double έχοντας 36 πόντους (7/12 βολές, 13/17, δίποντα, 1/3 τρίποντα), 15 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα και 2 λάθη σε μόλις 32 λεπτά στο παρκέ.

Η νίκη «κλείδωσε» για τους τυπικά γηπεδούχους λίγο πριν το φινάλε. Με το σκορ στο 107-107 και με ενάμιση λεπτό να απομένει, ένα καλάθι-φάουλ του “Greek freak” αποδείχτηκε καθοριστικό.

FOLLOW US @EDAILYGR Ακολουθήστε μας και στο Instagram
[ΠΗΓΗ]

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι ισραηλινές αρχές απαγόρευσαν την πρόσβαση του ΟΗΕ στο σημείο διέλευσης της Ράφας – Πάνω από 600.000 παιδιά στην περιοχή

Χτες

Πρόκειται για τη βασική οδό που ακολουθούν οι αποστολές που μεταφέρουν ανθρωπιστική βοήθεια

Γάζα: Η Χαμάς δηλώνει ότι δέχεται τους όρους για κατάπαυση πυρός

Προχτές

Ο Χανίγιε ενημέρωσε τον πρωθυπουργό του Κατάρ και τον επικεφαλής των υπηρεσιών πληροφοριών της Αιγύπτου για την αποδοχή της πρότασής τους

Κωνσταντινούπολη: Ως τζαμί θα λειτουργεί από σήμερα η ιστορική βυζαντινή Μονή της Χώρας

Προχτές

Εκ νέου ως τζαμί θα λειτουργήσει σήμερα βυζαντινός ναός της Μονής της Χώρας στην Κωνσταντινούπολη

O Έλληνας φρουρός που συνελήφθη κατά τη τελετή του Αγίου Φωτός στα Ιεροσόλυμα αφέθηκε ελεύθερος

Πριν 3 μέρες

Σύμφωνα με διπλωματικές πηγές, το υπουργείο Εξωτερικών διερευνά τις συνθήκες υπό τις οποίες διενεργήθηκε το περιστατικό

Χιλιάδες διαδήλωσαν στο Ισραήλ απαιτώντας συμφωνία με τη Χαμάς για τους ομήρους

Αδελφός ομήρου είπε πως αν υπάρξει επίθεση στη Ράφα, θα πρόκειται για «θανατική ποινή» για τους ομήρους